Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

„5 PiS dla zwierząt – czy będzie miała wpływ na hodowlę kotów?

Agnieszka Łyp-Chmielewska15 września 20202 komentarze

Od pewnego czasu głośno jest w mediach oraz mediach społecznościowych o projekcie zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Oczywiście w dyskusji publicznej w szczególności omawiany jest aspekt zakazu hodowli zwierząt futerkowych (który w pełni popieram) oraz przepisów karnych. Jednak w projekcie znajduje się kilka regulacji związanych z hodowcami kotów.

Na mój komentarz będziecie musieli poczekać 🙂 Chce na spokojnie zapoznać się z projektem oraz jego uzasadnieniem (które już raz szybko przeczytałam i nie zauważyłam aby odnosiło się ono do sytuacji prawnej hodowcy – dlatego na spokojnie muszę je przeanalizować).

Dla Was zostawiam link do projektu oraz uzasadnienia -> pamiętajcie aby zawsze sprawdzać projekty u źródła tj. na stronie Sejmu RP. 

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=597

Projekt znajduje się w druku numer 597. 

****

Miłej lektury – jestem ciekawa waszego zdania 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Leszek Patelczyk 17 września, 2020 o 20:38

  Dzień dobry,
  W temacie: „5 PIS dla zwierząt” konieczne jest uporządkowanie prawne przepisów i zapobieganie narastającym konfliktom pomiędzy właścicielami zwierząt a organizacjami , które im te zwierzęta odbierają. Hodowcy i właściciele zwierząt są jedyną grupą w Polsce, której własność jest odbierana przez inne grupy, a nie przez instytucje państwowe. Rośnie ilość skarg od pokrzywdzonych w ten sposób osób. Często jest to interes biznesowy odbierających zwierzęta, a czasem skarga dotyczy samego sposobu odbierania zwierzęcia. Jest ogromny brak edukacji i wiedzy na temat behawioryzmu i stanu zdrowia zwierząt u osób w organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt. Ustawa w niewielkim stopniu reguluje status zwierzęcia jako „przedmiot własności” a stosowanie prawa cywilnego bywa problematyczne.
  Podstawowe pytanie przy kontrowersyjnym odebraniu zwierzęcia hodowcy, to na jakich zasadach gmina może nim dysponować, np. szukać nowego opiekuna lub przeprowadzić zabieg kastracji?
  Niezbędna jest szeroka edukacja personelu w gminach i inspektorów w organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt.
  Pozdrawiam
  Leszek Patelczyk

  Odpowiedz

  Agnieszka Łyp-Chmielewska 18 września, 2020 o 13:06

  Panie Leszku,

  zapraszam na dyskusje w środę 23 września o godzinie 19 na stronie na Facebook Centrum Szkoleń Animalia.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: