Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

Rozliczenie podatkowe 2021 :)

Agnieszka Łyp-Chmielewska21 kwietnia 2022Komentarze (0)

Mamy z zespołem taką ilość pracy, że brak czasu na długie merytoryczne wpis. Dlatego końcem kwietnia chciałam wam jeszcze tylko przypomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy – rozliczeniu podatkowym a rok 2021!

Wspólne rozliczenie podatkowe małżonków przy złożeniu pit6

Ostatnim czasem pojawiło się wiele pytań – czy małżonkowie mogą rozliczyć się wspólnie jeśli jeden z nich złożył deklarację pit6.

Generalnie zasadą będzie, że małżonkowie w przypadku gdy jeden z nich złożył deklarację pit6 będą mogli rozliczyć się wspólnie – jeśli spełniają inne przesłanki z ustawy o wspólnym rozliczeniu podatkowym małżonków.

Przesłanką wykluczającą wspólne rozliczenie się małżonków jest np. sytuacja gdy jeden z małżonków jest na podatku liniowym – wtedy nie ma możliwości rozliczyć się wspólnie jeśli została złożona deklaracja pit6.

****

To tak krótko na dziś 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: