Agnieszka Łyp Chmielewska

adwokat

Z zawodu jestem prawnikiem, a z pasji hodowcą, czynnym zawodnikiem agility, miłośnikiem rasy corgi. Kancelarię adwokacką prowadzę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 14...
[Więcej >>>]

Umowy dla hodowców +48 799 030 205

Agnieszka Łyp-Chmielewska18 listopada 2020Komentarze (0)

Nie wiem czy pamiętacie lub czy czytaliście, ale wczoraj na blogu umieściłam wpis o złotych czasach dla hodowli – Pandemia – czy to złote czasy dla hodowców?

Wpis ten pojawił się w nawiązaniu do opublikowanego na portalu http://www.gazeta.pl artykułu z moim udziałem.

Poniżej link bezpośrednio:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,164031,26515329,zloty-czas-hodowcow-psow-przyszly-wlasciciel-musi-byc-magistrem.html

Artykuł porusza kwestię mody na poszczególne rasy. Myślę, że każdy z hodowców wie o jakim zjawisku mowa. Obecnie największy trend to pudel toy. Uważam, że jest to problem nie tylko w świecie hodowców psów ale również i w świecie hodowców kotów – ciężkie czasy są dla nas wszystkich. Moda na pupila domowego nigdy nie wróży dobrze!

W artykule od strony prawnej wypowiadam się ja 🙂 od strony weterynaryjnej lek. wet. Magda Firlej-Oliwa (znana na Instagramie jako weterynarz_też_człowiek) oraz tech. wet. Wojciech Szukalski (na Instagramie konto weterynaria.okiem.technika) oraz Marysia – znana w świecie kynologicznym jako hashtagpsiesucharki. 

Uważam, że wiedza i doświadczenie jakie posiadamy wszyscy pozwoliło na stworzenie super treści merytorycznej 🙂 Każdy z nas z innej perspektywy patrzy na omawiany problem. A ta szeroka perspektywa pozwoliła na poruszenie wielu aspektów mody na psy i na poszczególne rasy.

Zachęcam was do lektury. 

P.S. Czytałam komentarze do artykułu i jeden strasznie mnie rozbawił – zostaliśmy nazwani gwiazdami Instagramu 🙂 Chyba jednak osoba, która napisała ten komentarz nie sprawdziła mojej ilości obserwujących – ja za gwiazdę Insta się nie uważam, jestem blogerką prawniczym specjalizujacym się w aspektach hodowli w Polsce – i to jest moje główne zadanie!

***

Hodowcom w tych czasach polecam zgłębienie tematyki związanej z umową sprzedaży – Umowa sprzedaży kota – ustna czy pisemna?

oraz o zabezpieczeniu swoich interesów – Czy mogę odebrać kota nabywcy?

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Prawa Kynologicznego Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: